Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?

 

europedirectlodz

Popularne

Spotkanie ze Skandynawią

1 października spotkaliśmy się w łódzkimi seniorami, aby podyskutować o życiu skandynawskim. Skupiliśmy się na ekologii, ale nie obyło się bez poczęstunku lokalnego! Dziękujemy za tak liczne przybycie:)

Poznaj Europass

Europass to system, w którym możesz przygotować dokumenty ze swoich mobilności, paszport językowy czy międzynarodowe CV. Masz do wyboru 5 dokumentów: CV Paszport językowy Suplement do dyplomu szkoły wyższej Suplement do dyplomu zawodowego Potwierdzenie mobilności   Dokumenty te są uznawane w całej Europie. Zachęcamy do stworzenia jednego z pięciu dokumentów:)

The Read Trip Project – ruszaj w Europę

  Chcesz poznać lokalne społeczności, ich kulturę i nieznane Ci dotąd miejsca? Do 11 lutego można aplikować o miejsce w ekipie, która ruszy poznawać Europę! Wyślij 60-sekundowy filmik, w którym opowiesz o sobie, swojej motywacji do wyjazdu. Komisja Europejska wybierze 8 osób w wieku 18-30 lat, które w 4 dwuosobowych zespołach wiosną ruszą na podbój […]

Najnowsze wpisy

Spotkanie ze Skandynawią

1 października spotkaliśmy się w łódzkimi seniorami, aby podyskutować o życiu skandynawskim. Skupiliśmy się na ekologii, ale nie obyło się bez poczęstunku lokalnego! Dziękujemy za tak liczne przybycie:)

Konkurs na pracę z recyclingu

Uwaga! Uwaga! Wszystkich uczniów i uczennice ze szkół podstawowych województwa łódzkiego zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy stworzyć coś z niczego, czyli nadać drugie życie plastikowej butelce czy starym słoikom. Doniczka z butelki po wodzie, świeca ze słoiczka po dżemie, a może jeszcze coś innego? Masz pomysł? Podeślij nam swoją pracę – czekamy do […]

Rekomendacje po warsztacie

Poniedziałek był super! W Bacarro na Off Piotrkowska razem z Damianem Marchlewiczem – zwycięzca IV edycji Hell’s Kitchen Piekielna Kuchnia gotowaliśmy, ale tylko bazując na zasadzie zero waste! Zobaczcie co udało nam się wypracować: Europejczycy marnują zbyt dużo żywności. Może to wynikać z braku wiedzy – po pierwsze jak racjonalnie planować zakupy, po drugie jak […]

Po dniu kultury włoskiej

Mimo pogody, dziękujemy, że tak licznie dopisaliście na dzień polsko-włoski. Było smacznie, kulturowo, wesoło i ciekawie, a najważniejsze – Wam się podobało:) Dziękujemy!

Lekcje w Szkole w Buczku

Jak co roku w okolicach Dnia Języków zawitaliśmy do Szkoły Podstawowej w Buczku. Rozmawialiśmy o krajach członkowskich i ich językach (w ich językach:)) narodowych. Dziękujemy za zaproszenie!

Lekcje w ZSP – Poddębice

Dziękujemy za zaproszenie do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Poddębicach, gdzie rozmawialiśmy o podstawach w ekologii. To ostatnio nasz temat numer jeden na lekcjach:) Do zobaczenia!

Wycieczka – Sieradz

25 września zapraszamy na wycieczkę po miejscach dofinansowanych w Sieradzu! Zaczynamy pod Pomnikiem Fryzjera na Rynku. Start godzina 10.00:) Zapisy – europedirectlodz@newtechlodz.com

Kuchenne eko-warsztaty ramach COFE

20 września w studio kulinarnym Baccaro na Off Piotrkowska zaczynamy eko-warsztat kuchenny. W planach oczywiście gotowanie, ale takie by jak najmniej marnować! Warsztat poprowadzi Damian Marchlewicz  – Zwycięzca IV edycji Hell’s Kitchen Piekielna Kuchnia! Zaczynamy o godzinie 16.00. Chętnych prosimy o zgłoszenia na europedirectlodz@newtechlod.com Liczba miejsc ograniczona!

Dzień z kulturą włoską- Brzeziny

18.09 zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Brzezinach na dzień włosko-polski. W planie hymn UE, wciąganie flagi UE na masz Muzeum, piosenki, zwyczaje i poczęstunek włosko-polski. Na koniec, jeśli podoba dopisze Disco Italo. Start godzina 16.00. Zapraszamy:)

Po wycieczce

Lało jak z cebra. Wszyscy z parasolami, ale wycieczka się udała! Odwiedziliśmy Bibliotekę TUVIM, EC1, Dworzec Łódź Fabryczna, Nową Bramę Miasta, a to dzięki funduszom europejskim nasza okolica się zmienia:) Dziękujemy wytrwałym za obecność!