Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?

 

Aktualności

1 października spotkaliśmy się w łódzkimi seniorami, aby podyskutować o życiu skandynawskim. Skupiliśmy się na ekologii, ale nie obyło się bez poczęstunku lokalnego! Dziękujemy za tak liczne przybycie:)

Czytaj dalej

Uwaga! Uwaga! Wszystkich uczniów i uczennice ze szkół podstawowych województwa łódzkiego zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy stworzyć coś z niczego, czyli nadać drugie życie plastikowej butelce czy starym słoikom. Doniczka z butelki po wodzie, świeca ze słoiczka po dżemie, a może jeszcze coś innego? Masz pomysł? Podeślij nam swoją pracę – czekamy do […]

Czytaj dalej

Poniedziałek był super! W Bacarro na Off Piotrkowska razem z Damianem Marchlewiczem – zwycięzca IV edycji Hell’s Kitchen Piekielna Kuchnia gotowaliśmy, ale tylko bazując na zasadzie zero waste! Zobaczcie co udało nam się wypracować: Europejczycy marnują zbyt dużo żywności. Może to wynikać z braku wiedzy – po pierwsze jak racjonalnie planować zakupy, po drugie jak […]

Czytaj dalej

Mimo pogody, dziękujemy, że tak licznie dopisaliście na dzień polsko-włoski. Było smacznie, kulturowo, wesoło i ciekawie, a najważniejsze – Wam się podobało:) Dziękujemy!

Czytaj dalej

Jak co roku w okolicach Dnia Języków zawitaliśmy do Szkoły Podstawowej w Buczku. Rozmawialiśmy o krajach członkowskich i ich językach (w ich językach:)) narodowych. Dziękujemy za zaproszenie!

Czytaj dalej

Dziękujemy za zaproszenie do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Poddębicach, gdzie rozmawialiśmy o podstawach w ekologii. To ostatnio nasz temat numer jeden na lekcjach:) Do zobaczenia!

Czytaj dalej

25 września zapraszamy na wycieczkę po miejscach dofinansowanych w Sieradzu! Zaczynamy pod Pomnikiem Fryzjera na Rynku. Start godzina 10.00:) Zapisy – europedirectlodz@newtechlodz.com

Czytaj dalej

20 września w studio kulinarnym Baccaro na Off Piotrkowska zaczynamy eko-warsztat kuchenny. W planach oczywiście gotowanie, ale takie by jak najmniej marnować! Warsztat poprowadzi Damian Marchlewicz  – Zwycięzca IV edycji Hell’s Kitchen Piekielna Kuchnia! Zaczynamy o godzinie 16.00. Chętnych prosimy o zgłoszenia na europedirectlodz@newtechlod.com Liczba miejsc ograniczona!

Czytaj dalej

18.09 zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Brzezinach na dzień włosko-polski. W planie hymn UE, wciąganie flagi UE na masz Muzeum, piosenki, zwyczaje i poczęstunek włosko-polski. Na koniec, jeśli podoba dopisze Disco Italo. Start godzina 16.00. Zapraszamy:)

Czytaj dalej

Lało jak z cebra. Wszyscy z parasolami, ale wycieczka się udała! Odwiedziliśmy Bibliotekę TUVIM, EC1, Dworzec Łódź Fabryczna, Nową Bramę Miasta, a to dzięki funduszom europejskim nasza okolica się zmienia:) Dziękujemy wytrwałym za obecność!  

Czytaj dalej