Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?

 

Nagranie debaty

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z debaty na temat cyberbezpieczeństwa!

Rozwój technologiczny sprawił, że świat zmierza w kierunku zwiększenia powszechnego dostępu do sieci, w tym rozwinięcia państwowych usług w cyfrowych i ,,Internetu rzeczy”. Czy postępująca cyfryzacja jest bezpieczna? Czy ataki hackerskie mogą być poważnym zagrożeniem? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci. Wydarzenie współorganizowane jest przez ED Łódź, ED Piotrków Trybunalski i ED Gdańsk.

Nasi prelegenci:

Dr Andrzej Kozłowski – niezależny ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i dezinformacji, były redaktor naczelny portalu CyberDefence24.pl. Doktor nauk politycznych. Prowadzi wykłady i konwersatoria na Uniwersytecie Łódzkim, Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie oraz Collegium Civitias z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego, terroryzmu i cyberbezpieczeństwa. Uczestnik programu IV LP Departamentu Stanu: „21st Century Changemakers: Information Technology Leaders Explore Cyber Security Strategies.

Mgr inż. Jakub Kotarski – ekspert w dziedzinie ochrony danych osobowych, a także bezpieczeństwa sieci IT, serwerów i komputerów. Wieloletnie doświadczenie w branży IT, począwszy od doboru i sprzedaży rozwiązań dla osób indywidualnych i przedsiębiorstw, poprzez obsługę informatyczną małych i dużych firm aż do prowadzenia audytów i szkoleń specjalistycznych dotyczących bezpieczeństwa IT oraz ochrony DO.

Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Unia Europejska ani Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce nie ponoszą za nie odpowiedzialności.